Ek İş İle Kazan sayesinde en yeni iş fikirlerini edin.

Anasayfa / ekisilekazan.com aracılığı ile para kazanmaya başla.

Online Ders Vererek Evden Para Kazanma

Sizler de ilgi alanınız ve becerilerinizi keşfederek bu konuda online dersler verebilir, kazancınızı artırabilirsiniz.

İçinde bulunduğumuz küresel salgın ile birlikte birçok insanın çalışma biçimleri değişmiş, yapılan araştırmalara göre ev eksenli çalışmaya geçen kişilerin oranı %70’leri bulmuştur. Alınan tedbirler kapsamında piyasadaki birçok sektör ekonomik anlamda olumsuz etkilense de Covid-19 salgını, yeni gelişmekte olan bir sistemin hızlanmasına olanak sağladı. Online eğitim sistemi, online kurslar, online toplantılar birkaçı olarak gösterilebilir. Sizler de uzman olduğunuz alanlarda online öğretmenlik yapabilir, dersler verebilirsiniz.  Bu makalemizde yapmakta iyi olduğunuz yetenek, hobi veya deneyimlerinize ilgi duyabilecek kişilere ders vererek nasıl para kazanabilirsiniz bundan bahsedeceğiz.

En önemli ve ilk yapmanız gereken şeylerden biri de uzman olduğunuz alanları, yetenek ve becerilerinizi belirlemektir. Bu sayede iletişim kuracağınız kitleye karşı daha anlaşılır ve konuya hâkim olacaksınız. Örnek verecek olursak bir makale yazarısınız ve bu işten güzel paralar kazanıyorsunuz. Bu işi yapmak isteyen birçok insana online ders vererek para kazanabilir ya da var olan kazancınızı artırabilirsiniz. Sağlıklı yaşam konusunda yeterli bilgi ve donanıma sahip olduğunuzu düşünüyorsanız bu konuya ilgisi olan kişilere online ders vererek kişilerin bilgi açığını kapatmakla kalmayıp yine güzel kazançlar sağlayabilirsiniz. Ben birebir canlı online ders vermek istemiyorum diyebilirsiniz. O zaman da ders vereceğiniz konuyla ilgili kurslar oluşturabilir ve internetten bu kursları satabilirsiniz. En basiti takmaktan keyif aldığınız kolye, bileklik, yüzük vb. takıları ve yaptığınız el işi tasarımlarınızı bu konuda merakı olan kişilere aktarabileceğiniz kurslar oluşturarak bunları internet üzerinden satabilirsiniz.

İlgi alanınız ve becerilerinize göre vereceğiniz online dersleri, Udemy(sosyal bilim,sanat,sağlık,hobi,yaşam tarzı vb.), Duolingo(eğer yabancı diliniz iyiyse güzel bir başlangıç olabilir), Udacity.org(yazılımda alanında uzmansanız bir seçenek olabilir) Alison.com(ders, kişisel gelişim, hobi vb kurslar oluşturabilirsiniz)  gibi online eğitim platformları üzerinden verebilirsiniz. Siz de insanları bilgilendirebileceğiniz ve uzman olduğunuz her alan ve konu hakkında dersler verip bu salgın krizini fırsata çevirerek para kazanabilirsiniz.

İş İmkanları
Başvuru Yap