Ek İş İle Kazan sayesinde en yeni iş fikirlerini edin.

Anasayfa / ekisilekazan.com aracılığı ile para kazanmaya başla.

Twitch nedir? Twitch’den Nasıl Para Kazanılır?

Bilindiği üzere internetten para kazanmak gün geçtikçe daha fazla talep görüp artmaktadır. Twitch, youtube, instagram, facebook gibi bir sosyal medya ve canlı yayın platformudur. Bilgisayar oyunlarına ilgi duyan ve sohbet ederek insanların ilgisini kazanan kişilerin yayın yaptığı, 2011 yılından beri hayatımızda olan Twitch, LOL olarak bilinen League of Legends oyunu üzerinden canlı yayın yapılan platform olarak bu günlere kadar geldi. Twitch, canlı yayında insanların oyun oynarken yayın yaptığı bir platform olmanın yanında izleyicilerle de anlık konuşabilmeye imkân sağlamaktadır.

Twitch son günlerin oldukça popüler bir canlı yayın uygulaması olması sebebiyle bu platform üzerinden para kazanmanız fazlasıyla mümkündür. Sadece bilgisayar, kamera ve interneti olan birçok kişinin para kazanmasını sağlamaktadır. Peki, sonrasında Twitch’den nasıl para kazanmaya başlayacaksınız gelin ona bakalım.

Twitch’den Nasıl Para Kazanılır?

İlki izleyicilerinizden, gelen bağışlardır. Bazı bağış sitelerine üye olarak açtığınız üyeliğin linkini izleyicilerinize verip bağış yapmalarını sağlayabilirsiniz. Abonelik de bu mecradan para kazanmanız açısından önemlidir. Genel olarak abonelik gelirlerinin yarısı Twitch’e, kalan yarısı da kanalın sahibine aktarılmaktadır. Buradan da abonelik sayınız ne kadar artarsa kazancınızın da bir o kadar artacağı sonucuna varabiliriz. Reklamlar, Twitch’de canlı yayın yaptığınız sırada pek çok marka ile anlaşarak verdiğiniz reklamlardan para kazanabilirsiniz, videolar arasında koyacağınız reklamlarla da kazanç sağlayabilirsiniz. Son olarak, eğer isterseniz Twitch ile ortaklık kurarak para kazanabilirsiniz. Twitch ile ortaklık kurabilmeniz için gereken şartlar ise en az 5000 aboneye ulaştıktan sonra abonelerinizden bir izleyici kitlesi oluşturmalısınız. Bu noktadan sonra Twitch’e ortaklık talebinde bulunabilirsiniz. Talebinizin kabul edildiğinde kanalınıza “subscriber” adında bir buton eklenecek ve kullanıcılar eklenilen bu buton üzerinden size abone olmak için para ödeyecektir. 4 dolar karşılığında aboneliğinizi artırırken yaptığınız ortaklık sebebiyle Twitch, size 1.2 veya 1.5 dolar aralığında bir miktar ödeyecek, geri kalan para ise Twitch’e gidecektir. Eğlenirken ve eğlendirirken para kazanmak istiyorsanız siz de Twitch’e girebilir, bu platformda güzel meblağlar kazanmaya başlayabilirsiniz.

İş İmkanları
Başvuru Yap