Ek İş İle Kazan sayesinde en yeni iş fikirlerini edin.

Anasayfa / ekisilekazan.com aracılığı ile para kazanmaya başla.

Vendor İle Kazanç Sağlama

Ürün sahibi olup; satış ortaklığını kullanarak, internetten para kazanmak ister misiniz?

Ürün sahibi olup; satış ortaklığını kullanarak, internetten para kazanmak ister misiniz? Şimdiye kadar satış ortaklığı sisteminde; satış ortağı (affiliate) ve satış ortaklığı ağları (affiliate network) hakkında bilgiler verdim. Bugün de ürün sahibi (vendor) olmanın avantajlarını sizlerle paylaşacağım.

Ürün sahipleri neden satış ortaklığı sistemini kullanırlar?

Bir ürünün/hizmetin tanıtımını, reklamını yapmak için büyük paralar harcanır. Çok basit bir örnek vermek isterim: Bir ürünün reklamı yalnız 1 tv kanalında yayınlansa, ne kadar kullanıcıya ulaşır? Kanal değiştirdikçe bazen aynı reklama onlarca kere denk gelebiliyoruz öyle değil mi? İşte bunlar hep masraflı tanıtımlardır. Büyük şirketler zaman içinde yapmış oldukları cirolar yardımıyla, bu biçim etkileşimler kurarak kısa sürede ürününü tanıtabilir. İnternet, hem bu masrafları minimize etmek bununla beraber daha çok kitleye ulaşmak için çok uygun bir platformdur.

Burada satış ortakları devreye girer

İşte bundan dolayı ürün sahipleri; reklam ve tanıtım masraflarına büyük paralar vermemek için, kazançlarını satış ortaklarıyla paylaşır. Dolayısıyla ürün sahipleri, reklam ve tanıtımlara ayırması ihtiyaç duyulan vakitı da kendisini/ürününü geliştirmek yada müşterileri ile ilgilenmek için kullanmış olur. Ayrıca satış sonrası desteğini performanslı bir şekilde kullanarak, en önemli olan şeyi, doğrusu müşteri memnuniyetini sağlamış olurlar. Satış ortaklığı ağlarının sunmuş olduğu diğer bir hizmet de farklı ödeme seçeneklerini sağlamasıdır. Kredi kartı, havale, paypal benzer biçimde. Bu, ürünün daha çok satılmasına ne olursa olsun etken bir durumdur. Ürün sahibinin, satış ortaklığı ağlarına kayıtlı ve hazır bir halde bekleyen binlerce satış ortağını hemen bulabilmesi de artı bir özelliktir. 

Peki, hepimiz ürün sahibi olabilir mi?

Bu soruya evet yanıtını vermek arzu ederdim ama her iş şeklinde ürün sahibi olmanın da çok önemli noktaları vardır. Peki, satış ortaklığına bu şekilde girenler neden başarılı olamıyor? Öncelikle ürün sahibi olmak için bazı mevzulara egemen olmanız gerekiyor. Satılmak istenen ürünün benzeri/benzerleri daha önce piyasada var mı, ürünüm kaliteli mi, özgün mü, ifadeı mütevazı mi, hedef kitlesi var mı, satış sayfası ikna edici mi benzer biçimde birçok müessir ürün sahiplerinin ürün hazırlarken düşünmesi ihtiyaç duyulan konulardır.

Ürünü geliştirmelisiniz

Satış ortaklığı sistemindeki biroldukça ürün sahibi ürünü koyar koymaz işin bittiğini düşünür. En basitiyle Samsung markası, yeni bir model çıkardıktan sonrasında artık en iyisi bu yeni model çıkarmıyoruz diyor mu? Sürekli gelişen, güncellenen teknolojileri kullanmak zorundadır. Bu şekilde düşünen birçok ürün sahibi kısa sürede hüsrana uğrar. Reklamın iyisi fenasü olmaz diye bir söz vardır. Ben bu söze katılmıyorum. Satış ortaklığında başarısızlıkla neticelanan bir projeyi yapan ferdin, ikinci çıkardığı ürünü kim alır? Kimse almaz. Çünkü daha önce kötü bir reklam icra ettiğin için insanlara veremediği itimat işte bu aşamada karşına çıkar.

İş İmkanları
Başvuru Yap