Ek İş İle Kazan sayesinde en yeni iş fikirlerini edin.

Anasayfa / ekisilekazan.com aracılığı ile para kazanmaya başla.

Youtuberların Kazancı Ne Kadar ?

Youtuberlar birkaç yoldan gelir elde ederler. Bunlardan en yaygın olan Google reklamları…

Dünyanın en büyük video platformu olan Youtube, insanların para kazanma aracı iken bununla beraber milyonlarca para kazanabileceğiniz yeni bir mesleğin de doğmasının önünü açıyor. ‘Youtuber’ olarak anılan bu kişiler bu platformda içerik üretip bunları kullanıcıya sunmakta ve bu sayede para kazanmaktadır. Uzmanlar, Youtube kanalı sahiplerinin tıklanma ve görüntülenme alarak para kazanacaklarını ve böylece kısa yoldan şöhret olacaklarını belirtti. Averaj olarak bir Youtube izleyicisi bu platformda 8 dakika 39 saniye zaman geçirirken 5 tane video izlediği belirtildi.

Youtuberlar birkaç yoldan gelir elde ederler. Bunlardan en yaygın olan Google reklamları… Bu reklamlarda tıklama başına maliyet ve görüntülenme başına maliyet olarak 2 farklı şekilde gelir getirir. Türkiye’de tıklanma başına maliyetin 7 kuruş ile 4 lira arası değiştiğini söyleyebiliriz. Ayrıca reklamın bir sefer görüntülenmesi başına düşen maliyet de 5-15 kuruş arasında değişiyor.

Youtuberlar’ın reklam alabilmesi için ise bazı kurallar vardır:

Öncelikle kanalın abone sayısı 1000 kişiyi geçmelidir. Ayrıca Youtuberlar 10 bin defa izlenme oranını geçmeli ve son bir yıl içinde 4 bin saat izlenme almış olmaları gerekmektedir. Bu da Youtuberlar için özgün içerik atılmasını mecburi kılıyor. Youtuberlar’ın kazanç kaynağı bununla sınırlı da değildir. Videolarında yapmış oldukları ürün yerleştirme ve viral reklamlarla da kazanç sağlayabilmektedir.

Yapılan tasarım ve prodüksiyon ile ürünün sunulması günümüzde sosyal medyada oldukca popüler durumdadır. Ek olarak bu bir tek Youtube’da değil İnstagram, feysbuk gibi platformlarda da sürekli meydana getirilen ve gelir getirisi olan bir şeydir.

İş İmkanları
Başvuru Yap